Magnet je vidět pouze po otevření dvířek nebo šuplíku. Po jeho odšroubování z vnější části nezůstanou viditelné stopy.
Jak malé děti rostou do batolecího věku, začínají se producírovat po místnostech a otevírat za madla a ručky v jejich dosahu vše co otevřít jde, dělají se různé dětské západky (zábrany, zámky), které jim toto znesnadňují nebo znemožňují.
V mém případě jsem přemýšlel, co udělat jednoduchého, funkčního a nejlépe i nenápadného, aby na nábytku nezůstaly viditelné stopy, že byl proti dětem dříve zabezpečen. Tento nápad sice nebude použitelný na všechen nábytek, protože ne každý má podobnou nebo stejnou konstrukci toho, který byl zvolen pro náš obývací pokoj, ale s případnou obměnou bude nejspíš použitelný ve více případech, a tak jej třeba využije i někdo další.
Zvolil jsem to, co je relativně levné a přitom není zvenčí vidět, takže ani po čase v případě demontáže nezůstane na nábytku viditelná stopa. Na vnitřní stranu dvířek a šuplíků jsem přišrouboval vhodně silný magnet, tu jeho část, která bývá obvykle u skříněk připevněna k bočnici. Je samozřejmě možné provést kombinaci dvou různě silných magnetů, slabší klasickým způsobem, aby přichytil zavřená dvířka, a silnější pro otvírání, aby přemohl sílu slabšího magnetu.
Pro otevření pomocí magnetu na dvířkách je zasunut pomocný železný plíšek (pozink, nelze k tomu samozžejmě použít nemagnetické plechy jako např. nerez), tak aby se zachytil za oba zmagnetizované plechy, kdy potom tento pomocný plech drží přimagnetizován nejpevněji, a pak již jím lze dvířka či šuplík otevřít. Zvolený nábytek má několikamilimetrovou mezeru v částech, kde jsou připevněny magnety, není u něj v těchto místech ani boční deska, takže zasunutí pomocného plechu nic nebrání. Po otevření dvířek nebo šuplíku pak stačí pomocný plech z magnetu odtrhnout a položit jej na místo, kam se dítko nedostane.
Zvolené řešení bylo provedeno před montáží ruček, které budou přidělány, až dítko povyroste a půjde mu vysvětlit, že věci ze skříní nemá ani konzumovat, ani rozhazovat po místnosti.